Przedmiotem seminarium jest ewolucja koncepcji idealnego miasta w kulturze europejskiej. Tematyka poszczególnych zajęć:
1/ starożytność - greckie układy hippodamejskie i rzymskie castrum
2/ średniowiecze - Civitas Dei
3/ nowożytność - renesansowe miasta idealne
4/ era industrializacji - miasta ogrody
5/ współczesność - Karta Ateńska 1, Karta Ateńska 2

Kod zajęć: RAr-A-SSII-II-PP 

Przynależność do grupy zajęć: B.3

Wykłady i ćwiczenia z zakresu planowania przestrzennego, w skalach lokalnych.

Spatial planning challenges for the polish course Architecture. 

Seminarium wspierające przeprowadzenie badań przedprojektowych wymaganych w pracy dyplomowej magisterskiej. W ramach zajęć studenci mogą pod opieką merytoryczną pracowników naukowych przygotować i przeprowadzić indywidualne badania przedprojektowe, w interesującej ich problematyce związanej z pracą dyplomową

Wykład do wyboru. Zajęcia wykładowo-seminaryjne poruszające problemy szeroko pojętej kultury i sztuki. Na kanwie tego rozważane są różne sposoby wypowiadania własnych poglądów, zarówno w formie ustnej jak i pisemnej. Wypowiedzi te poddawane są ocenie poprawności logicznej, stylistycznej i językowej. Na ich podstawie wskazywane są praktyczne zastosowania retoryki w dziedzinie architektury.

Przedmiot: Tanatoarchitektura – współczesne formy projektowania przestrzeni schyłku życia

Zajęcia fakultatywne prowadzone w formie mieszanej, czyt. wykład+ćwiczenia projektowe z zakresu projektowania przestrzeni schyłku życia. Wprowadzenie nowych wartości do tematyki architektury funeralnej, która przez lata była marginalizowana. Rozumienie powiązań pojęcia Tanatologii z Architekturą na wielu płaszczyznach: psychologicznej, projektowej, estetycznej. Celem wprowadzenia przedmiotu projektowego o w/w zakresie jest uwrażliwienie I edukacja projektantów na zagadnienia wpływu otaczającej nas przestrzeni na proces odchodzenia umierającego oraz jego najbliższych, którzy w tym procesie uczestniczą. Realizacje koncepcji projektowych w ramach prowadzonych zajęć określać będą kierunek zmian związanych z projektowaniem takich przestrzeni jak: domy I kaplice przedpogrzebowe, zakłady pogrzebowe, założenia cmentarne wraz z miejscami pożegnań.