1. Jako student Politechniki Śląskiej (PŚ) posiadasz służbowe konto pocztowe w domenie student.polsl.pl. Konto to identyfikuje Cię jako studenta PŚ i umożliwia Ci dostęp do niektórych systemów informatycznych. Login (nazwa użytkownika) złożona jest z kliku liter imienia, kilku liter nazwiska oraz cyfr, np. Alicja Kowalska może mieć konto w postaci alickow1234@student.polsl.pl. Używaj swojego służbowego konta pocztowego również do korespondencji z pracownikami PŚ, na to konto będą też dostarczane informacje m.in. z Biura Obsługi Studenta.

  2. Każdy wydział PŚ posiada odrębny serwer Platformy Zdalnej Edukacji (PZE), dla Wydziału Inżynierii Biomedycznej jest to: platforma.polsl.pl/rib

  3. Zapoznaj się z regulaminem oraz polityką bezpieczeństwa i przetwarzania danych PZE.

  4. Aby uzyskać dostęp do PZE wpisz swój login (bez @student.polsl.pl) oraz hasło skojarzone z tym kontem.

      • Na początku semestru system może być chwilami przeciążony. W przypadku wystąpienia błędów spróbuj ponownie za jakiś czas.

      • Sprawdź również czy wpisujesz poprawnie wymagane dane.

      • Jeśli nadal występują błędy, sprawdź czy możesz się zalogować do Systemu Obsługi Toku Studiów albo skorzystaj z formularza resetowania hasła (tylko konta założone nie później niż w roku akademickim 2019/2020). Dla kont założonych później można zresetować hasło wysyłając zgłoszenie za pośrednictwem BOSu lub na adres pomoctechniczna@polsl.pl.

  1. Po poprawnym zalogowaniu się na PZE będziesz widział w górnej części strony swoje imię i nazwisko.

  2. Korzystając z wyszukiwarki albo rozwijanych list znajdź przedmiot, na który chcesz się zapisać. Większość kursów wymaga podania jednorazowego klucza dostępu, zostanie on dostarczony w inny sposób (np. na Twoją służbową pocztę elektroniczną).

  3. W ramach kursu zamieszczane są materiały dydaktyczne oraz dodatkowe informacje związane z przebiegiem danego przedmiotu.

  4. W przypadku, gdy zajdzie potrzeba prowadzenia zajęć w trybie zdalnym – upewnij się, że masz łącze internetowe o odpowiedniej przepustowości, kamerkę oraz mikrofon i słuchawki. Zainstaluj również klienta Zoom oraz MS Teams gdyż za pomocą tych komunikatorów będą prowadzone zajęcia zdalne. Oba komunikatory umożliwiają również dostęp poprzez przeglądarkę internetową jednak wydajność jest gorsza.

  5. Zapoznaj się również z organizacją zajęć.

  6. Przydatnym systemem związanym z organizacją dydaktyki jest również plan zajęć.

  7. Poprzez swoje służbowe konto masz również dostęp do Dydaktycznej Biblioteki Cyfrowej PŚ.


Ostatnia modyfikacja: czwartek, 30 września 2021, 16:11