F.A.Q. - niezbędne informacje

Dla wszystkich

 1. Platforma Zdalnej Edukacji Instytutu Badań nad Edukacją i Komunikacją  podlega Regulaminowi Platformy Zdalnej Edukacji Politechniki Śląskiej.
 2. Platforma Zdalnej Edukacji Instytutu Badań nad Edukacją i Komunikacją jest prowadzona tylko dla studentów i słuchaczy kursów uczęszczających na zajęcia prowadzone przez pracowników Instytutu.
 3. Konto użytkownika jest tworzone automatycznie podczas pierwszego logowania za pomocą danych jak do poczty uczelnianej (adresy e-mail z domeny polsl.pl lub student.polsl.pl).
 4. Profil użytkownika powinien być uzupełniony aktualnym zdjęciem pozwalającym na identyfikację osoby. Awatary graficzne, w szczególności animowane nie są akceptowane.
 5. Wszelkie nieprawidłowości, problemy należy zgłaszać się do administratora Platformy.
 6. Konta na które nie logowano się przez ponad 730 dni (2 lata) są usuwane bez ostrzeżenia. 
 7. Zapisywanie na kursy odbywa się na zasadach ustalonych przez autorów kursów. Do zapisania na kurs może być potrzebne dodatkowe, jednorazowe hasło (klucz) – udostępniane przez autora kursu.
 8. Niedopuszczalne jest publikowanie (np. na forach internetowych, mediach społecznościowych) wszelkich danych pozwalających się dostać do platformy Politechniki i poszczególnych kursów.
 9. W wielu kursach autorzy mogą wykorzystywać mechanizm tzw. "wyskakującego okienka" czyli otwierania jakiegoś zasobu (np. strony www, pliku pdf) w nowym oknie. Proszę pamiętać aby zezwolić przeglądarce internetowej na otwieranie nowych okien w domenie platforma.polsl.pl - większość współczesnych przeglądarek domyślnie blokuje ten mechanizm.


Dla prowadzących

 1. Aby mieć możliwość publikowania własnych materiałów, należy zgłosić się do administratora Platformy.
 2. Zgłoszenia przyjmowane są osobiście lub też drogą e-mailową. Zgłoszenia e-mail’owe tylko za pomocą adresów służbowych (z domeny @polsl.pl), wszelkie pozostałe będą odrzucane.
 3. Warto również zapoznać się z materiałami dostępnymi na stronach Centrum Zdalnej Edukacji Politechniki Śląskiej, w szczególności dotyczy to pracowników planujących lub tworzących kursy w trybie zdalnym lub mieszanym. 
Last modified: środa, 16 września 2020, 7:27