Celem przedmiotu jest przekazanie studentom wiedzy z zakresu prawa ochrony własności intelektualnej oraz prawa pracy.

Projektowanie struktury systemu produkcyjnego, identyfikacja parametrów modelu harmonogramowania produkcji, badanie wydajności systemu wytwórczego, optymalizacja w obszarze wykorzystania odnawialnych zasobów produkcyjnych, dobór metod i algorytmów wyznaczania harmonogramów, doskonalenie przepływu produkcji technikami Lean.

Celem przedmiotu jest poszerzenie i pogłębienie wiedzy  z zakresu zintegrowanych rozwiązań informatycznych w przedsiębiorstwie, których rolą jest wspomaganie wybranych funkcji zarządzania. 

Celem ursu jest zapoznanie studenta z podstawowymi zagadnieniami organizacji procesów  związanych z wytwarzaniem. 

Student zapoznaje się z podstawowymi zasadami organizacji procesów w czasie i przestrzeni oraz z możliwymi do wykorzystania w praktyce formami organizacji procesów.

Analiza zagadnień opisujących wybrane procesy. Przykłady ich doskonalenia i optymalizacji z zastosowaniem wybranych metod dotyczących omawianych problemów występujących w ramach analizowanych zagadnień.

Celem jest przekazanie studentom wiedzy z zakresu planowania, sterowania w systemach produkcyjnych. Zapoznają się z klasyfikacją planowania w zależności od kryteriów


Celem kursu jest przekazanie studentom wiedzy teoretycznej i praktycznej związanej z koncepcją zarządzania jakością Six Sigma. Student zdobywa podstawowe umiejętności związane z koncepcją zarządzania jakością.