Dostępne kursy

Szkolenie przeznaczone jest dla studentów pierwszego roku studiów na Politechnice Śląskiej oraz dla wszystkich zainteresowanych. Przygotowuje do korzystania z zasobów bibliotecznych oraz sprawnego wyszukiwania informacji.

Dla studentów za zaliczenie testu BONUS - zwiększamy limit wypożyczeń o jedną książkę, a za bezbłędne zaliczenie o dwie książki.

Aby przejść do kursu należy posiadać konto na Platformie (zakładanie konta: link po prawej lub tutaj) oraz zapisać na kurs "Szkolenie biblioteczne dla studentów 1 roku".

W celu prawidłowego wyświetlania materiałów zamieszczonych w kursie zaleca się używanie przeglądarki internetowej Mozilla Firefox, Internet Explorer 8 lub Opera 10.

Konta nieaktywne dłużej niż 190 dni będą automatycznie usuwane.

Kolejna edycja szkolenia będzie uruchomiona po wakacjach.

Szkolenie jest przeznaczone dla wszystkich zainteresowanych efektywnym wyszukiwaniem informacji w zasobach elektronicznych biblioteki.

Kurs obejmuje 5 rozdziałów zakończonych zadaniami do wykonania. Co tydzień uruchamiany jest kolejny rozdział.

Aby wziąć udział w szkoleniu, należy posiadać konto na Platformie Biblioteki (zakładanie konta) i zgłosić uczestnictwo poprzez opcję "zapisz mnie na ten kurs".

Po zakończeniu kursu uczestnicy, którzy zrealizują prawidłowo co najmniej 50% zadań, otrzymają zaświadczenie o uczestnictwie w kursie.

Kolejna edycja szkolenia wkrótce.

OPIS KURSU
Otwarty kurs e-learningowy na temat nowych modeli komunikacji naukowej dla wszystkich zainteresowanych: poziom podstawowy.

Kurs zamieszczony na platformie AGH, dostępny jest dla wszystkich zainteresowanych tematyką wyszukiwania bezpłatnych treści naukowych w repozytoriach, otwartych czasopismach, na platformach e-learningowych.

Uczestnicy realizują kurs w dogodnym dla siebie tempie i czasie. Wystarczy kliknąć w link powyżej. Zapraszamy!

Słownik pomocniczy dla szkolenia bibliotecznego, prezentujący przydatne terminy używane w bibliotece.